Мета: повторити з учнями функції пейзажу в літературних творах; скласти
твір-опис природи за картиною; розвивати творчу уяву школярів засобами
мистецтва, будити почуття краси навколишнього світу, радість спілкування
з ним; виховувати любов до рідної землі, бережливе ставлення до природи.
Наочність: картини художників про природу, фото, поезії про природу.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
II. Робота з класом.
1. Оголошення теми і мети уроку.
2. Бесіда з учнями.
а) Сьогодні ми на уроці будемо говорити про мистецтво, про красу
мистецтва, про витвір мистецтва, про вплив його на думки і почуття
людей.
- Як ви гадаєте, хто причетний до мистецтва?
(Художники, письменники, композитори, скульптори і т.д.)
Митці покликані народом для того, щоб показати світові, насамперед, що
життя прекрасне, що вже саме по собі воно є найбільшим і найвеличнішим з
усіх мислимих благ. Щоб довести вам це, я зачитаю висловлювання про
красу:
Педагог, учитель В. Сухомлинський у листі до сина висловив таку думку:
"Якщо дитину з дитинства виховують на красі, на хороших книгах, якщо у
неї розвивається схильність до переживань, захоплення красою, то навряд
чи вона стане людиною розбещеною, безсердечною".
- А ми сьогодні поговоримо про те, як і за допомогою чого передає красу
навколишнього світу художник.
- Подивіться уважно на репродукції цих картин, фото. Що змальовано на
них?
(Красу природи).
- Як називаються такі картини? Художники?
(Пейзажами, пейзажистами).
Давайте пригадаємо, для чого в творах використовується пейзаж. Пейзаж -
... .
Це вид чи зображення якоїсь місцевості.
Жанр живопису, в якому предметом зображення є природа.
Отже, пейзаж - це жанр живопису.